Zalety prywatnej opieki zdrowotnej
Regularne badania są podstawą dbania o stan zdrowia. Każda osoba uiszczająca składki na ubezpieczenie zdrowotne może korzystać nieodpłatnie z publicznej służby zdrowia, jednak prywatna opieka medyczna staje się coraz popularniejsza. W ramach ubezpieczenia prywatnego najczęściej można korzystać z usług w konkretnych placówkach medycznych. Mowa tutaj nie tylko o badaniach, ale również o leczeniu, niektórych zabiegach czy szczepieniach. Jakie są zalety korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej?
Oszczędność czasu i dostęp do specjalistów bez skierowania
Korzystanie z publicznej służby zdrowia wielu osobom kojarzy się z długim oczekiwaniem w kolejkach. W przypadku prywatnej opieki medycznej, aby umówić się na wizytę do ginekologa, laryngologa czy innego specjalisty najczęściej wystarczy wykonać telefon, aby ustalić dogodny termin.
Dodatkowo wykonanie badań korzystając z publicznej służby zdrowia, często wiąże się z koniecznością otrzymania skierowania od lekarza rodzinnego, co dodatkowo wydłuża okres oczekiwania na termin wizyty. W ramach prywatnej opieki zdrowotnej nie jest to wymagane. Dzięki temu można łatwiej zadbać o profilaktykę. Oprócz tego dzięki dostępowi do wielu placówek istnieje możliwość wyboru najlepszego specjalisty, który w razie potrzeby wykona specjalistyczne badania.
Obsługa na wysokim poziomie i możliwość wykupienia ubezpieczenia w pracy
Korzystanie z prywatnej opieki medycznej wiąże się również z najwyższą jakością obsługi pacjentów. W prywatnych placówkach zwracana jest ogromna uwaga na to, by pacjenci byli zadowoleni nie tylko z wizyty w gabinecie lekarskim, ale również z obsługi przez osoby pracujące w rejestracji. Z uwagi na zalety prywatnej opieki zdrowotnej, wielu pracodawców daje możliwość wykupienia jej pracownikom. Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne, ponieważ zwykle wiąże się z niższymi kosztami – pracodawca pokrywa jego część, a nawet całość.
Dodatkowo pracownicy często mogą objąć takim ubezpieczeniem najbliższą rodzinę. Pracodawcy również czerpią wiele korzyści z takiej współpracy. Dzięki szybszym wizytom u lekarza absencje są rzadsze i krótsze, a co za tym idzie – straty finansowe wynikające z nieobecności zostają zminimalizowane. Dzięki łatwiejszemu dostępowi do specjalistów wiele chorób jest zdiagnozowanych na wczesnym etapie, a choroby zawodowe występują coraz rzadziej.